Deveta v nizu za Efes – Larkin od -5 do +27

Evroliga 6. Feb 202020:13 > 20:14
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Anadolu Efesa so na tekmi 24. kroga Evrolige doma s 96:91 premagalo Žalgiris. Za turški klub je to deveta zaporedna zmaga med elito, z noro predstavo v drugem polčasu pa je znova zasijal Shane Larkin.

Larkin je tekmo končal s 25 točkami in štirimi podajami, najbolj zanimiv pa je podatek, da ga v prvem polčasu praktično ni bilo na parketu. Od statističnega indeksa -5 je na koncu prišel do indeksa 27 in bil znova najzaslužnejši za zmago svoje ekipe. Pri gostiteljih je blestel še Vasilije Micić z 22 točkami in tremi podajami.

Pri Žalgirisu je bil najbolj razpoložen K. C. Rivers (21 točk), dobro tekmo pa je odigral še Zach LeDay (20 točk in 5 skokov).

Lanski finalist Evrolige Efes z izkupičkom 21-3 ostaja na prvem mesto elitnega tekmovanja, za Žalgiris pa je to bil že 15. poraz v sezoni. Ob devetih zmagah je ekipa iz Kaunasa na 14. mestu.

Efes bo v naslednjem krogu gostoval pri Bayernu, Žalgiris pa se bo v gosteh srečal z Baskonio.