Real Madrid že desetič zapored premagal Panathinaikos

Evroliga 24. Feb 202022:51 > 22:54
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Real Madrida so na prvi tekmi 26. kroga Evrolige s 96:78 odpihnili Panathinaikos.

Tekma v španski prestolnici je bila na sporedu v ponedeljek zaradi zasedenosti dvorane. Reala to ni motilo, saj so člani kraljevega kluba prišli do nove zanesljive zmage in so z izkupičkom 20-6 s tekmo več na drugem mestu Evrolige. Prvi je še vedno Anadolu Efes (22-3).

Gostitelji so že po prvi četrtini vodili za 11 točk (27:16), v drugem delu pa še povišali svojo prednost. Gostje iz Aten so se prebudili šele v tretji četrtini, ko so prišli na vsega tri točke zaostanka, a je nato ekipa Pabla Lasa v zadnjem delu tekme spet stopila na plin in tekmo zanesljivo dobila. Real je v zadnji četrtini povedel tudi za 21 točk. Za Real je to že deseta zaporedna zmaga proti Panathinaikosu.

Najbolj učinkovit igralec je bil na koncu Walter Tavares (15 točk in 10 skokov), pri gostih pa je 13 točk vpisal Nick Calathes.

Panathinaikos je po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah zdrsnil na šesto mesto. Izkupiček grškega velikana je 14-12.

Real v naslednjem krogu potuje v Milano, Panathinaikos pa bo v Pireju odigral grški derbi z Olympiacosom.