V Kaunasu odločitev po podaljških, Žalgiris do zmage

Evroliga 28. Feb 202021:13 > 21:16
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Žalgirisa so v 26. krogu Evrolige po podaljšku s 105:97 (91:91) na svojem parketu premagali Armani in na zadnjih petih tekmah prišli do četrte zmage.

Čeprav so imeli Litvanci sredi zadnje četrtine prednost desetih točk bi lahko ob zaključku tekmo tekmo celo izgubili. Vendarle pa se je tekma v Areni Žalgirio odločila po podaljšku.

Tam so domači košarkarji igrali bolje in bili ves čas v prednosti. Pri rezultatu 101:96 pa dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa je bila skorajda celotnih 40 minut boljši nasprotnik. Do prve dvomestne prednosti je Žalgiris prišel na začetku tretje četrtine (54:44) in zdelo se je, da ima nadzor nad dogajanjem toda za zmago so se morali na koncu precej potruditi.

Najučinkovitejši pri domačih je bil z 21 točkami Nigel Hayes, Zach LeDay jih je dodal 19, Thomas Walkup pa 18.

Pri gostih iz Milana so se trije košarkarji ustavili pri 18 točkah. To so bili Vladimir Micov, ki je k temu dodal še 7 skokov, Kaleb Tarczewski ter Sergio Rodriguez, ki je dodal še 8 asistenc.

Žalgiris je na lestvici na 10. mestu z razmerjem zmag in porazov 11-15. Z enakim izkupičkom je na 12. mestu Armani

Na preostalih dveh tekmah v nocojšnjem sporedu je Khimki s 108:79 premagal Avel, Fenerbahče pa je s 93:86 premagal Valencio.