Darussafaka po zmagi nad Fenerjem še v boju za končnico

Evroliga 10. Feb 201719:35 > 19:53
Turkish Airlines EuroLeague

V 22. krogu Evrolige je Darussafaka na carigrajskem derbiju s 72:65 premagala ekipo Fenerbahčeja in na ta način ostala v boju za eno izmed osmih pozicij, ki še vodijo v t.i. playoff.

Po prvih 10 minutah se je zdelo, da bo ekipa Željka Obradovića zlahka prišla do zmage, saj so gosti vodili že z 20:10. Domačin se je v nadaljevanju razigral in drugo četrtino dobil s 24:11, v tretji pa zadržal minilano vodstvo. Vseeno so se v zadnji četrtini nato odlepili od svojega mestnega rivala in se veselili druge zmage na carigrajskem derbiju v letošnji sezoni Evrolige.

Pri zmagovalcih je Will Clyburn dosegel 20 točk, odličen pa je bil tudi Ante Žižić. Pri gostih je bleste Bogdan Bogdanović, ki je bil najučinkovitejši z 18 točkami, 3 skoki in 2 asistencama.

Na lestvici Evrolige je zdaj Darussafaka na osmem mestu, ki si ga deli še z enim turškim rivalom Anadolujem Efesom, obe ekipi imata namreč po 11 zmag in porazov, Fenerbahče pa je četrti s 14 zmagami in 8 porazi.