Nova zmaga Olympiakosa, padel je tudi Žalgiris

Evroliga 10. Feb 201721:44 > 21:53
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji grškega Olympiakosa so zabeležili pomembno zmago v 22. krogu Evrolige, potem ko so na svojem parketu premagali Žalgiris s 73:64 in ostali na dobri poti, da osvojijo eno izmed prvih štirih mest na koncu ligaškega dela sezone.

Litvanci so se sijajno držali tri četrtine obračuna v dvorani Mira in prijateljstva v Pireju. Na začetku zadnje četrtine je bil rezultat 56:54 za domačina, a so v naslednjih 10 minutah prejeli samo 10 točk in na koncu prišli do pomembne zmage.

Pri zmagovalcu je Jorgos Printezis zabeležil 17 točk, Matt Lojeski 12 točk, Vasilis Spanulis pa 11 točk. Na drugi strani sta dvomestno število točk vpisala Lukas Lekavičius in Paulius Jankuskas z 11 oziroma 10 točk.

Olympiakos je na drugem mestu evroligaške razpredelnice in ima, tako kot moskovski velikan CSKA, razmerje med zmagami in porazi 16:6, Žalgiris pa je na 10. mestu in je letos dobil 9 tekem, izgubil pa 13.