EL: CSKA se je mučil proti Zenitu

Evroliga 3. Mar 202020:00 > 20:04
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji CSKA-ja so v 27. krogu Evrolige v Moskvi s 86:78 premagali Zenit in s tem zabeležili šele svojo drugo zmago na zadnjih petih tekmah.

CSKA je na lestvici trenutno z razmerjem zmag in porazov 18-19 na četrtem mestu. Če bo Maccabi jutri tekmo proti Efesu dobil pa lahko vnovič zasede položaj pred ruskim velikanom. Zenit je zabeležil svoji šesti zaporedni poraz in je z razmerjem zmag in porazov 7-19 na zadnjem mestu v tem elitnem tekmovanju.

Gostje iz Sankt Peterburga so bolje začeli srečanje in celo prišli do vodstva s +9 (11:2). Toda pri CSKA-ju se jim je uspelo hitro vrniti. Ekipa, ki jo vodi Dimitrios Itoudis je do prvega polčasa nadzorovala dogajanje na parketu toda več kot sedem točk prednosti ni imela.

CSKA je do prvega vodstva z dvomestno številko prišel ob zaključku tretje četrtine (62:51). Pri Zenitu pa so se ob zaključku tekme približali na -4 (82:78). Vseeno je 20 sekund pred koncem z uspešnim metom vse dvome o zmagovalcu razrešil Mike James (84:78).

Mike James je bil pri CSKA najučinkovitejši. Zabeležil je 27 točk (4/6 za tri) in k temu dodal še 5 asistenc. Johannes Voigtmann jih je dodal 13, Darrun Hilliard pa 11. Pri poražencih je največ točk zbral Austin James Hollins, ki jih je dosegel 28. Sledili so Tim Abromaitis s 13. ter Dmitry Khvostov in Colton Iverson, ki sta jih dodala 8.