Zvezda doma na kolena zanesljivo spravila Maccabi

Evroliga 6. Mar 202020:50 > 20:59

Crvena zvezda je pred domačimi gledalci prišla do zanesljive zmage z 92:76 proti Maccabiju. Do gladkih zmag sta doma prišla tudi Himki, ki je z 82:68 ugnal Fenerbahče ter Anadolu Efes, ki je premagal Olympiakos z 91:79.

Crvena zvezda je pred domačimi gledalci nad pričakovanji zanesljivo ugnala letos izjemno močan Maccabi Tel-Aviv z 92:76. Beograjčani so vodili od začetka do konca in na koncu v svoji dvorani zabeležili 11. zmago v sezoni, ki jih še drži v boju za končnico.

Rdeče-beli so prvo četrtino dobili s 27:20, druga je bila dokaj izenačena, tako da sta ekipi na odmor odšli s prednostjo šestih točk domačih. Slednji pa so se dokončno razigrali v tretji četrtini (30:15), med drugim so vodili celo za +23, vendar je potem izraelska ekipa v zaključku tekme razliko uspela nekoliko zmanjšati na končnih 92:76.

Junak domače ekipe je bil nedvomno Billy Baron, ki je dosegel 22 točk. Pri gostih jih je 19 dodal Tyler Dorsey.

Sicer prvi današnji obračun je v svoji dvorani v Moskvi dobil Himki, ki je ugnal letos razglašeni Fenerbahče z 82:68. Domači so vodili skozi večji del tekme in se na koncu veselili pomembne zmage v boju za končnico proti neposrednemu konkurentu. Ruska ekipa je s to zmago tudi prehitela turško ekipo na lestvici in se zavihtela na 7. mesto.

V taboru Moskovčanov je bil pričakovano prvi strelec ekipe Alexey Shved, ki je dosegel 23. točk, v ekipi Željka Obradoviča ni bilo posebej razpoloženih košarkarjev.

Trenutno vodilna ekipa Anadolu Efes je po porazu proti Maccabiju v sredo danes svojo jezo vsaj delno stresla nad Olympiakos, ki je bil nemočen v Istanbulu. Efes je vodil od zaključka prve četrtine dalje in samo povečeval svojo prednost ter na koncu slavil z zanesljivih 91:79.

Junak tekme je bil jasno izjemni Shane Larkin, ki je dosegel neverjetnih 40 točk. K temu je dodal tudi pet podaj in po tri skoke in ukradene žoge, njegov statistični indeks pa je na koncu dosegel neverjetnih +44. Iz 15. poizkusov je 10-krat zadel tudi za tri točke in s tem izenačil rekord Evrolige.