Preobrata Baskonie in Barcelona za tesni domači zmagi

Evroliga 6. Mar 202023:18 > 23:30

Petkov evroligaški večer sta z domačima zmagama zaokrožila Barcelona in Baskonia. Za razliko od prvih današnjih treh tekmah sta se obe španski ekipi morali tokrat za zmago pošteno potruditi.

Barcelona je v prvem polčasu imela ogromno preglavic z Bavarci. Katalonci so na odmor odšli z minimalno prednostjo 42:41.

Začetek drugega polčasa pa je bil pravi polom za domače. Bayern je v samo nekaj minutah prišel do gromozanske prednosti +17. V nadaljevanju so se košarkarji Barce zbrali in do konca četrtine znižali razliko na 57:68.

V zadnji četrtini se je pričakovano začel “juriš” na preobrat. Nekaj minut so Nemci še držali prednost, potem pa predvsem po zaslugi izjemne domače obrambe hitro izgubili svojo prednost. Minuto pred koncem je Pierre Oriola po dolgem času zadel za vodstvo z 78:77. Bayern ni sledil tempa in na koncu slavil s 83:80.

Junak velikega preobrata je bil prvi zvezdnik Nikola Mirotič, ki je končal pri 28. točkah, 8 skokih in 4 asistencah. Strelski rekord v Evroligi je uspel Žan Mark Šišku, ki je dosegel 10 točk ter prispeval dva skoka in tri asistence.

Še bolj noro in zanimivo je bilo na drugi tekmi, kjer je Baskonia po pravi drami prišla do zmage proti Albi iz Berlina s 73:72.

Baskonia, ki v zadnjem obdobju igra zelo dobro je tokrat večji del tekme odigrala dokaj slabo, potem pa v zadnji četrtini pripravila epski preobrat z dramatičnim zaključkom tekme. Prva četrtina je bila izenačena 15:15. V drugi pa so si Nemci priigrali občutno prednost in na odmor odšli s prednostjo 29:39.

Tudi v drugem polčasu je bila domača ekipa neprepričljiva, v zadnjih deset minut tekme so vstopili z zaostankom 11-ih točk. V tekmo so se domači vrnili v samo štirih uspešnih napadih in rezultat izenačili. Alba je odgovorila in si znova priigrala prednost. Le to so držali do samega zaključka, ko so vodili s 70:72.

Tri sekunde pred koncem tekme je za zmago za tri zadel Matt Janning. V zadnjem napadu pa je blokado za končni 73:72 prispeval Tornike Shengelia. Slednji je bil tudi prvi strelec tekme s 24. točkami.