Evroliga začela s posebno kampanjo!

Evroliga 25. Mar 202013:55 > 14:07
Euroleague Basketball

Vodstvo Evrolige je zaradi pandemije virusa Covid-19 začelo globalno kampanjo v kateri bodo sodelovali klubi, navijači, trenerji, sodniki in njihovi ambasadorji.

#EUROLEAGUEUNITED želi s tem pozvati vse, da ostanejo doma in da so v tej situaciji vsi kot eno. Kampanja tudi služi za ozaveščanje posameznika, ki lahko tudi sam prispeva v boju proti širjenju virsa. Navijačem pa svetujejo tudi kako doma ostati zdravi in kako lahko sami pomagajo skupnosti.

Evroliga je že v preteklosti s svojimi programi “EuroLeague Academy” in “One Team” pokazala kako pomembna je družbena odgovornost. Zdaj je odgovornost za 42 klubov iz 13 držav ter njihovih navijačev še velja.

To, da smo doma ne pomeni, da se je košarka popolnoma ustavila. Evroliga bo sprožila vrsto pobud s katerimi bo zagotovila, da noben navijač ne bo imel občutka osamljenosti. Trenerji in ambasadorji “One Team” bodo od doma pripravljali predavanja in tako delili svoje znanje ter pokazali kako preživljajo svoj prosti čas.