Ekonomska kriza: Zmanjšanje plač tudi v Baskoniji

Evroliga 28. Mar 20208:53 > 8:53
Turkish Airlines EuroLeague

Uprava Baskonia se je odločila, da vsem zaposlenim v klubu zmanjša plače, da bi ze izognili posledicam ekonomske krize, ki bo sledila po koncu epidemije s koronavirusom.

Kot se nanaša v poročilu je bil klub primoran spremeniti pravilnik o zaposlovanju in nižanju plač zaradi višje sile

To pomeni, da bo uprava prav vsem delavcem v klubu znižala plače. To bo veljalo dokler se tekmovanje v Španiji ne nadaljuje.

Baskonia je druga španska ekipa, ki se je odločila za ta ukrep in postopek, potem, ko so to že storili pri Barceloni. To pomeni, da bo tudi Zoran Dragič odslej prejemal nižjo plačo. Slednji se je prav včeraj vrnil v domovino, kjer bo sedaj moral nekaj časa preživeti v karanteni.

Kot je zaenkrat znano, košarke v Španiji zagotovo ne bo do 24. aprila. Glede na situacijo se bo ta datum zagotovo še podaljšal. Pri evroligi zaenkrat datumov niso podajali so pa sporočili, da bodo sezono zaključili, ko bo situacija to dovoljevala.