SK SPECIAL: Saša Pukl, košarkarski sodnik v Evroligi

Evroliga 8. Apr 202018:04 > 18:11
Sportklub Slovenija

Serija SK Special gre naprej. Miha Penko se je tokrat pogovarjal z enim najboljših evropskih košarkarskih sodnikov. Njegov gost je bil Saša Pukl, ki je kar štirikrat sodil na zaključnem turnirju Evrolige.

Slovenska košarka je že dolgo brez kluba v najmočnejši evropski ligi, Evroligi, kjer pa pravico deli kar šest sodnikov. Več jih imajo le Španci. Med najboljšimi evropskimi sodniki je Saša Pukl, ki je ob omenjenem tekmovanju tudi udeleženec olimpijskih iger, dvakrat je sodil na svetovnem in evropskem prvenstvu ter trikrat na svetovnem prvenstvu mladincev. Sodeloval je tudi na vseh zaključnih turnirjih lige ABA oziroma finalnih tekmah v sezonah, ko se igrak ončnica. Leta 2018 je postal tudi predsednik združenja evroligaških sodnikov (UEBO – Union of Euroleague officials), vsekakor pa gre za izrednega sogovornika.

Še vedno se lahko poigrate tudi z igro “Kavč selektor” in sestavite svojo sanjsko postavo Slovenije.

Povezano