Če bo Campazzo odšel v NBA, bo Real pripeljal Calathesa

Evroliga 1. Maj 20209:58 > 10:00
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

V zadnjih dneh smo lahko v medijih zasledili veliko zapisov, ki branilca Reala Facunda Campazza selijo v Dallas Maverickse. Kraljevi klub je že pripravil načrt, kako nadomestiti Argentinca.

Po poročanju nekaterih evropskih košarkarskih portalov bo klub pred prihodnjo sezono zamenjal Nick Calathes, ki je na seznamu želja Real Madrida. Calathes bi bil naravna zamenjava za Campazza, ki bi se lahko preselil v Ligo NBA. Za Argentinca se najbolj zavzeto zanima Dallas, omenja pa se tudi prestop k San Antonio Spursom.

Calathes je sicer igralec, ki bo Realu odnesel veliko denarja, saj je do leta 2021 pogodbeno vezan na Panathinaikos. Z grškim velikanom ima podpisan bogat dogovor, Panathinaikos pa prav tako ne bo želel spustiti igralca, okrog katerega vsako leto sestavljajo ekipe. Glavna težava grškega velikana so sicer slabi rezultati v zadnjih sezonih. Klub ni igral na zaključnem turnirju Evrolige vse od ere Željka Obradovića in prav to naj bi bil glavni razlog za slovo Chalatesa od Paota.

Za Calathes se ob Realu zanima še moskovski CSKA.