Košarkarji Žalgirisa znova trenirajo!

Evroliga 19. Maj 202011:11 > 11:13
Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

V ponedeljek so s treningi začeli košarkarji Crvene zvezde in Baskonie, v torek pa je s pripravami na nadaljevanje evroligaške sezone pričel še Žalgiris.

Litovska vlada skupinske treninge dopušča od 18. maja naprej, klubi pa morajo spoštovati določene predpise. To so hitro izkoristili pri Žalgirisu. Igralci so se v torek zbrali v telovadnici, na treningu pa delali tudi z žogo.

Pogrešali smo našo dvorano, slačilnico, soigralce, trenerje. Občutki so sijajni. Ko se je karantena začela, sem bil optimističen, optimizem pa je iz tedna v teden padal…. Ne vem, kaj vse to pomeni za nadaljevanje sezone, a sem prepričan, da bomo hitro izvedeli,” razkriva najizkušenejši igralec Žalgirisa Paulius Jankunas.

Na treningu Žalgirisa so sicer manjkali vsi tujci, ki še niso pripotovali v Litvo. V klubu pričakujejo, da bodo vsi igralci v Kaunas pripotovali v naslednjih dneh in pričeli s pripravami na nadaljevanje Evrolige. Žalgiris je v tej sezoni z izkupičkom 12-16 na 9. mestu in ima dober položaj v boju za končnico.

V Litvi se je medtem košarkarska liga že zaključila, vodstvo tekmovanja pa je takoj ob začetku epidemije koronavirusa naslov podelila Žalgirisu.