Šved zavrnil ponudbo s Kitajske, bo ostal v Himkiju?

Evroliga 21. Maj 202014:11 > 14:11
Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Aleksej Šved je imel na mizi zelo bogato ponudbo kitajskega kluba, a jo je zavrnil. To sicer ne pomeni, da bo sijajni Rus ostal v Himkiju, saj bo po besedah zastopnika Obrada Fimića z zanimanjem prisluhnil tudi ponudbam konkurenčnim klubom.

Švedu poleti poteče pogovor s Himkijem. Košarkarski mediji že dolgo zatrjujejo, da se za 31-letnika zanima veliko evropskih klubov, v igri pa naj bi bila tudi selitev v Ligo NBA.

V zadnjih dneh se je veliko ugibalo o Švedovi prihodnosti. Ni skrivnost, da mu poleti poteče pogodba in da je eden izmed najboljših igralcev izven Lige NBA. Klicalo je že veliko klubov, ki jih zanima, kakšna je situacija. Pred kratkim smo zavrnili ponudbo s Kitajske,” je za Sportando povedal košarkarjev zastopnik in dodal:

Šved se v Himkiju odlično počuti, a bi rad pred sprejetjem odločitve dobro preučil vse možnosti in ocenil sitaucijo.

Iz Himkija so sicer pred kratkim sporočili, da so zaradi pandemije koronavirusa in nejasnosti okrog prihodnosti prekinili vsa pogajanja z igralci.