Šved še ni podaljšal pogodbe s Himkijem

Evroliga 9. Jun 20200:37 > 0:40
Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Najboljši košarkar moskovskega Himkija Aleksej Šved po poročanju portala Championat.ru ni podpisal nove pogodbe s klubom.

Isti vir sicer zatrjuje, da so pogajanja za podaljšanje pogodbe v teku, a zavrnil namige španskih medijev, ki so ta teden poročali, da je Šved že podpisal novo pogodbo, ki bi ga v Moskvi zadržala do konca sezone 2021/2022.

Odličnemu branilcu se pogodba izteče s koncem sezone, zanj pa se zelo zanima Zenit iz Sankt Peterburga. Njegov menedžer Obrad Fimić še vedno ni odpisal niti povratka v Ligo NBA.

Šved je v zadnji sezoni Evrolige na tekmo v povprečju dosegal po 21,4 točke, 2,7 skoka in 6,2 podaje. Še bolje mu je šlo v ligi VTB, kjer je imel povprečje 22,4 točke, 3,1 skoka in 9,2 podaje.

31-letni ruski reprezentant je član Himkija od leta 2015, pred tem pa je igral za CSKA, Dinamo iz Moskve, Minnesoto, Philadelphio, Houston in New York.