Željko Obradović zapustil Fenerbahce!

Evroliga 23. Jun 202023:11 > 23:14
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Željko Obradović ni več trener košarkarjev Fenerbahceja. Srbski strateg si bo, podobno kot leta 2012, ko se je poslovil od grškega Panathinaikosa, vzel leto dni premora

Včeraj so iz Carigrada potrdili, da odhaja najtrofejnejši evropski trener. Vodstvo kluba je bilo v razgovoru s Srbom in zdelo se je, da je nadaljevanje sodelovanja na vidiku, toda Obradović vendarle ne bo ostal v klubu.

Obradovič se je, po posvetu z družinskimi člani, odločil, da bo zapustil klub, ki ga je vodil 7 let.

66-letni strateg je s Fenerbahcejem 4-krat osvojil turško prvenstvo, trikrat je osvojil Pokal in Superpokal. Največjega uspeha v zgodovini Carigrajskega kluba pa se je Obradovič veselil leta 2017, ko je turški velikan osvojil Euroligo.

Trenersko kariero je začel graditi leta 1991 v Partizanu. S klubom iz Beograda je istega leta postal evropski prvak. Kasneje je, z različnimi klubi, še osemkrat osvojil Euroligo.