Šarunas v pogovorih s Fenerjem, a čaka tudi Barco

Evroliga 25. Jun 20209:48 > 9:51
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Trener Žalgirisa Šarunas Jasikevičius bo najverjetneje zapustil vrste slavnega kluba iz Litve in trenersko kariero nadaljeval pri Fenerbahčeju ali Barceloni.

Informacijo je razkril dobro obveščeni novinar iz Litve Donatas Urbonas, ki je poročal, da pogovori med Šarunasom Jasikevičiusom in Fenerbahčejem potekajo v pozitivno smer. Pogajanja so menda v zaključni fazi, toda mladi strokovnjak čaka, da se zaključi še špansko prvenstvo.

Jasikevičus naj bi namreč želel videti, ali obstaja možnost, da bi prevzel Barcelono, ki jo trenutno vodi Svetislav Pešić, dodaja Urbonas.

Jasikevičius je v svoji bogati karieri nastopal za obe omenjeni ekipi, v zadnjih letih pa opravlja odlično delo na klopi Žalgirisa, ki ga je leta 2018 popeljal tudi na zaključni turnir Evrolige

Številni košarkarski strokovnjaki nekdanjemu članu ljubljanske Olimpije napovedujejo bleščečo trenersko kariero. Po F4 Evrolige v Beogradu omenjenega leta 2018 je bil blizu odhoda v CSKA, ki se je nato raje odločil za Dimitrisa Itoudisa.