Četrtfinale na vidiku, Zvezda razbila Galatasaray

Evroliga 23. Feb 201718:45 > 20:39
Aba liga/ KK Crvena zvezda mts

Crvena zvezda je zabeležila še 13. zmago v letošnji sezoni Evrolige, potem ko je pred domačimi gledalci slavila v obračunu 23. kroga s 77:58 in si z zmago na stežaj odprla vrata v četrtfinale tekmovanja.

Obe ekipi sta se na začetku tekme “razmetali” iz vseh položajev na igrišču, saj so košarkarji obeh moštev za otvoritev zadeli štiri trojke. Branko Lazić je zadel tri trojke, na drugi strani pa je bil v prvi četrtini najbolj razpoložen Srb v dresu Galatasarayja Vladimir Micov

V drugi četrtini je Zvezda pritisnila na plin predvsem v obrambi, kjer niso več dopuščali lahkih košev, v napadu pa sta blestela Lažić in kapetan Marko Simonović. Logična posledica precej bolj angažirane igre ekipe iz Beograda je bila prednost z 19 točkami na koncu prvega polčasa.

Do konca tekme je Zvezda rutinsko opravila svoje delo in prišla do prepričljive zmage s 77:58. 17 točk je pri domačih dosegel Lazić, januarski MVP Evrolige Ognjen Kuzmić pa je dosegel eno manj. Pri Galatasarayju je bil edini z dvomestnim številom točk Micov.

Crvena zvezda je šesta na tabeli Evrolige z razmerjem 13-10, Galatasaray je 15. z razmerjem 7-16.