Fenerbahčejev veliki povratek proti Olympiakosu

Evroliga 23. Feb 201720:47 > 20:49
Turkish Airlines EuroLeague

V derbiju 23. kroga Evrolige je Fenerbahče v Carigradu z neverjetnim povratkom v zadnji četrtini premagal Olympiakos s 67:64, s čimer so se utrdili med štirimi najboljšimi ekipami v tekmovanju.

Domačini iz Carigrada so dominirali 20 minut, a je le nekaj minut slabe igre v tretji četrtini skoraj bilo usodnih, saj so gostje iz Pireja povedli, potem ko so tretji del tekme dobili z 22:7. Takrat je Olympiakos povedel s 56:47. Ekipa Željka Obradovića se ni predala in poskrbela za fantastičen povratek v igro in kasnejše slavje pred domačimi gledalci. Pri gostih ni igral prvi organizator igre Vassilis Spanoulis, ki je svojim soigralcem manjkal predvsem v zaključku tekme.

Bogdan Bogdanović je dosegel svoj strelski rekord kariere v Evroligi s 27 točkami, Luigi Datome jih je dodal 17. Na drugi strani je Erick Green prispeval 17 točk.

Na lestvici Evrolige je Olympiakos še vedno tretji s 16 zmagami in 7 porazi, Fener je še vedno mesto za njim z zmago manj.