Prvi človek francoske košarke: 'Evroliga samo jemlje'

Evroliga 28. Jul 202017:04 > 17:07
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Predsednik francoske košarkarske zveze Jean-Pierre Siutat je razburjen, ker vodilni možje Evrolige po njegovem mnenju ne spoštujejo nikogar.

Jean-Pierre Siutat je povedal, da bodo vodilni organi francoske košarke sprožili postopke glede priprave urnika Asvela, ki zastopa Francijo v Evroligi, kar pa ne velja za ostale sodelujoče francoske ekipe, ki bodo nastopale v Evropskem pokalu.

Francija ima v Evroligi samo enega predstavnika – Asvel, v Evropskem pokalu pa tri – Monaco, Nanterre 92 in Bourg.

Evroliga je zelo atraktivno tekmovanje, a ti ljudje ne spoštujejo nikogar. Za primer vzemimo sodnike. Svetovna košarkarska zveza in Košarkarska zveza Francije sta vložili veliko truda v to, da bi sodili vrhunski sodniki. Ti sodniki so kasneje dobili priložnost, da delijo pravico na tekmah Evrolige. Ampak, ali tisti, ki so jih izurili dobivajo nadomestilo s strani Evrolige? Seveda, da ne. Enako je s trenerji in igralci. Ni nikakršnega povračila z njihove strani za razliko od NBA. Evroliga samo jemlje,” je poudaril Siutat  na Youtube kanalu ‘Referee time‘.

Tekmovanja v Evroligi in Evropskem pokalu bi se morala začeti konec septembra ali v začetku oktobra zaradi predčasnega zaključka prejšnje sezone, kar je posledica pandemije koronavirusa. Ta trenutek se počasi bliža, prvi mož francoske košarke pa opozarja, da bo prišlo do prestavitev tekem.

“Dovolili smo francoskim klubom, da nastopajo v Evroligi, ko je govora o razporedu njihovih tekem, a tega ne bomo storili v Evropskem pokalu. Ekipe iz sredine lestvice sicer lahko igrajo v Evropskem pokalu, to je dobro za njih, ampak ne bomo jih ščitili. Na organizatorju domačega prvenstva je, da določi razpored lige. Če bo v določenem trenutku prišlo do prestavitev tekem, bodo klubi morali izbirati. Enostavno povedano – privatne organizacije poskušajo samo zaslužiti brez kakšnegakoli povračila, to pa je nekaj, česar mi ne moremo sprejeti,” je povedal predsednik Košarkarske zveze Francije.