Heurtel ustavil Baskonio, Efes z zmago manj od Zvezde

Evroliga 24. Feb 201720:00 > 20:04
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Anadolu Efesa so v 23. krogu Evrolige s 96:85 premagali Baskonio.

Carigrajski klub je do zmage prišel brez kakršnih koli težav, potem ko jim je baskovski klub nekaj odpora nudil le v prvi četrtini srečanja. Od takrat naprej je Efes popolnoma nadzoroval potek srečanja, zaostanek pa je bil nazadnje enoštevilski ob koncu tretje četrtine. V zadnjem delu srečanja so domači pred svojo publiko (6000 gledalcev) vodili tudi že za 17 točk.

Najboljši pri zmagi Efesa je bil Thomas Heurtel z 21 točkami in 11 asistencami, Tyler Honeycutt je dodal 16 točk in pet skokov, medtem ko je Bryant Dunston zbral 15 točk in sedem skokov.

Pri Baskih se je izkazal Rodrigue Beaubois, ki je dal 23 točk, tri več od Adama Hange, medtem ko je bil Jaka Blažič spet bolj v vlogi statista. Naš reprezentant je odigral dve minuti in (ostala) statistična okenca pustil prazna.

Po slavju Efesa imata sedaj oba kluba enako bilanco zmag in porazov. Turški klub je 7., Baskonia je 8., oboji pa za Crveno Zvezdo zaostajajo za eno zmago.