James ob zvoku sirene in življenjska tekma Lekavičiusa

Evroliga 24. Feb 201722:03 > 22:05
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Žalgirisa so z drugo zmago proti nemškemu Brose Basketu letos ostali v igri za napredovanje med najboljših osem ekip Evrolige. Panathinaikos je s trojko v zadnjih sekundah premagal Unics.

Litvanski prvak je na Bavarskem slavil z izidom 91:86, svoj “show” pa je imel Lukas Lekavičius. Gosti iz Kaunasa so vodili cel prvi polčas, igrali zelo zavzeto, vendar so Nemci v tretji četrtini “stisnili” v obrambi in zadnjih deset minut dočakali celo v minimalnem vodstvu – 68:67.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa je v zadnji četrtini odgovorila v enaki meri in z odlično ekipno obrambo uspela umiriti domače.

Lekavičius je dve minuti pred koncem zadel za 83:77, v končnici, polni namernih prekrškov zaradi ustavljanja ure, pa je Edgaras Ulanovas zadel čisto vseh 6 prostih metov. Sijajni Lekavičius je tekmo zaključil pri statistiki 29 točk (5/5 za tri, 6/7 za dve), Paulius Jankunas jih je dodal 24, medtem ko se je Ulanovas zaustavil pri 11 točkah.

Tokrat je zaradi poškodbe manjkal Janis Strelnieks (odsoten bo še mesec dni), najboljša strelca pri domačih pa sta bila s 17 točkami Nicolo Melli in Daniel Theis.

Slovenski reprezentant Aleksej Nikolić je v 12 minutah za Brose zbral 9 točk, 2 ukradeni žogi in 2 asistenci.

Panathinaikos je ob veliki pomoči sreče doma premagal Unics. Atenski klub je v dvorani OAKA slavil s 83:82, čeprav so gostje iz Kazana večji del srečanja igrali bolje. Ekipa trenerja Jevgenija Pašutina je imela na začetku zadnje četrtine prednost +10, a so se zeleno-beli vrnili ter prek Chrisa Singletona izenačili na 80.

V naslednjem napadu so igralci Panathinaikosa namerno naredili prekršek nad Lataviousom Williamsom, američan je bil obakrat natančen za 82:80. Pomembno zmago grškemu velikanu v boju za četrtfinale Evrolige je v zadnjih stotinkah tekme s trojko prinesel Mike James.

Najučinkovitejši igralec domače ekipe ekipe je bil Ioannis Bourousis s 15 točkami, Singleton jih je dodal 14, medtem ko je bil pri Unicsu najboljši Keith Langford z 21 točkami.