Olympiakos po podaljšku v Areni premagal Zvezdo!

Evroliga 22. Mar 201718:53 > 21:12
Getty Images/Panagiotis Moschandreou

Košarkarjii Olympiakosa so dosegli pomembno zmago nad Crveno Zvezdo na tekmi 27. kroga Evrolige, potem ko je tri sekunde pred koncem podaljška Jorgos Printezis zadel za 66:64.

Olympiakos je ena od redkih ekip, ki je letos odlična Crvena Zvezda ni uspela premagati v Evroligi. Šlo je za duel dveh najboljših obramb v letošnji evroligaški sezoni, kar se je videlo v prvi četrtini, v kateri je bilo doseženih samo 26 košev.

Gosti so po prvih desetih minutah vodili s 17:9. Ne zgodi se pogosto, da bi Beograjčani v eni četrtini dosegli samo devet košev.

Slika je bila v drugi četrtini podobna. Domača ekipa je uspela doseči samo osem točk, polčas se je končal s samo 17 nadaljnimi točkami.

Olympiakos je po 20 minutah igre že imel prednost 30:17. Zvezda je tokrat v napadu močno zamočila, saj je zgrešila tri od petih metov za tri točke. Šlo je za rezultat, ki je bolj spominjal na rokometno, kot pa košarkarsko tekmo.

Končno je šampion Srbije zaigral tako, kot se zanj tudi spodobi. Po treh minutah in pol je bila razlika samo še za štiri točke v korist gostov. S trojko Waltersa pa se je nato Zvezda približala samo na štiri točke razlike.

Olympiakos je sicer nato vrnil s serijo 7:0 in se ponovno odlepil na dvoštevilčno prednost. Simonović je nato z novo trojko zmanjšal na minus štiri. Isti igralec je nato Zvezdi zagotovil prednost – 43:42!

Tekma je ostala izenačena vse do konca rednega dela, ko je Gudurić domače povedel v vodstvo z 58:55, a je nato Printezis vrnil s trojko in obračun se je zavlekel v podaljšek.

V podaljšku so gledalci videli pravo rezultatsko dramo, na koncu pa je Printezis gostom prinesel zmago s 66:64.