Barcelona s trojkami povsem zlomila Zvezdo

Evroliga 24. Mar 201720:22 > 22:42
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarjii Crvene zvezde so izgubili na gostovanju v Barceloni s 67:54, kar je bila ena od odločujočih tekem v borbi za uvrstitev v osmino finala letošnje sezone Evrolige.

Crveno-belim je bima zmaga potrebna za miren spanec pred zaključkom skupinskega dela letošnje evroligaške sezone, a so si s tretjim porazom na zadnjih štirih tekmah Beograjčani zakomplicirali borbo za mesto v izločilnih bojih.

Zvezda sicer prihodnji teden pričakuje Unics, Darašufaka pa bo gostovala v Bambergu, kot pa zdaj stojijo stvari, bo odločilna tekma v zadnjem krogu v Carigradu, ko bo domačin ekipa Davida Blatta.

Beograjčani so imeli tudi v Kataloniji pomoč navijačev, toda Zvezda je očitno podlegla pod pritiskom končnice. Gostom met za tri točke nikakor ni stekel, ravno to pa je bilo glavno domače orožje.

Kljub vsem težavam se je Zvezda dobro držala v prvem polčasu in na odmor odšla z zaostankom samo treh točk (32:29).

Rezultatsko povsem neobremenjeni košarkarji Barcelone so sijajno otvorili tretjo četrtino. Slaba realizacija v napadu po nešportni napaki Aleknsadra Vezenkova je bila uvud v najslabšo serijo Srbov v katalonski prestolnici.

Trojka Stratosa Perperoglua je pognala domače v izjemno rezultatsko serijo. Po Grku so trojke uspešno metali tudi drugi, Claver, Oleson in Koponen za maksimalnih 50:36.

Do konca tekme je Beograjčanom le uspelo priti nekoliko bližje – 52:43. V 32. minuti je bil nato rezultat 58:45 za domače. Kaasneje je Gudurić zadel trojko za 60:54 manj kot štiri minute pred koncem tekme, a je Barca hitro odgovorila s serijo 5:0 in rešila vse dvome o zmagovalcu (65:54).