Olimpija bo v prihodnji sezoni igrala v Ligi prvakov

Uncategorized 17. Jun 201716:02 > 16:07
Union Olimpija

Košarkarji Uniona Olimpije bodo tudi v prihodnji sezoni igrali v Evropi. Prvi mož tekmovanja Patrick Comninos je ljubljanskemu klubu že izrekel dobrodošlico v po kakovosti gledano tretjerazrednem mednarodnem tekmovanju.

Po razočaranju pred dnevi, ko Ljubljančani niso dobili vabila za nastop v Evropskem pokalu pod okriljem Uleba, tokrat iz slovenske prestolnice prihajajo boljše novice. Letos bodo igrali v Ligi prvakov, kjer je lani slovenske barve branil Helios.

Z velikim zadovoljstvom izrekam dobrodošlico Olimpiji v košarkarski Ligi prvakov. Prepričan sem, da bo sodelovanje kluba s tako opazno zgodovino in dosežki prineslo nekaj posebnega našemu tekmovanju in bo pomenilo tudi posebno izkušnjo za navijače,” je sporočil prvi mož tekmovanja Patrick Comninos.

Tekmovanje se začne 10. oktobra, v rednem delu pa bo sodelovalo 32 klubov. 24 se jih je v tekmovanje uvrstilo neposredno, osem si bo nastope zagotovilo skozi kvalifikacije. Moštva bodo nato razdeljena v štiri skupine s po osmimi ekipami, v naslednji krog pa se bodo uvrstile najboljše štiri zasedbe iz vsake skupine.

Žreb skupin bo 11. julija v Ženevi.