Getty Image/ Pool
Košarka 05.12.2017 | 22:12 > 22:17

Olimpija se je z zmago odlepila z dna lestvice

Košarkarji Petrola Olimpije so na tekmi 7. kroga v Ligi prvakov z 80:72 premagali poljsko ekipo Rosa Radom.

Petrol Olimpija

Ljubljančani so se z zmago odlepili z dna lestvice in ohranili teoretične možnosti za preboj med prve štiri klube v skupini C.

Zmaji so tekmeca strli v drugi četrtini, ko so si ustvarili devet točk prednosti, nato pa jo spretno zadržali do konca. Za zeleno-bele je to druga zmaga v Ligi prvakov v tej sezoni. V vrstah Ljubljančanov je bil strelsko najbolj učinkovit Jordan Morgan, ki je dosegel 21 točk, sledila sta Domen Lorbek in Devin Oliver z 12.

Olimpijo naslednji obračun čaka v petek, ko se bo v Zadru v zadnji tekmi prve polovice rednega dela sezone v Ligi ABA pomerila z dalmatinskim košarkarskim ponosom.