Zoran Martić v Bayreuthu začel z zmago (za točko)

Uncategorized 10. Jan 201821:48 > 22:10

Petrol Olimpija je na gostovanju v Nemčiji prišla do zmage s 79:78. "Zmaji" so vodili praktično celo tekmo in povsem zasluženo zmagali. V zadnji četrtini se je drugouvrščena ekipa skupine približala in povedla, a so bili varovanci Zorana Martića v zaključku srečanja vseeno bolj zbrani.

Pri Ljubljančanih je očitno sprememba na trenerskem stolčku zalegla. Zelo dobra igra v Nemčiji je kronana z zmago, ki je četrta (4-6) v skupinskem delu tekmovanja za slovenskega predstavnika.

V zadnje pol minute so Ljubljančani vstopili z vodstvom 76:79. Dolg napad je s prodorom pod koš neuspešno zaključil Talor Battle, nato je osebno napako naredil Jordan Morgan. Osem sekund pred koncem so gostitelji s črte prostih metov znižali na 78:79 in Olimpiji nato še ukradli žogo, a na srečo dosegli koš že po pisku sirene.

Pri gostih je največ točk (15) zbral Morgan, 13 sta jih dodala Gregor Hrovat in Taylor Battle. Prvi strelec srečanja je bil s 24 točkami član Bayreutha Gabe York.

Olimpijo prihodnjo sredo čaka domača tekma proti Estudiantesu.