Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarka

07.11.2018 | 21.06

Serija porazov Petrol Olimpije se nadaljuje

Petrol Olimpija je v 5. krogu FIBA Lige prvakov v Stožicah še enkrat več izgubila, tokrat je bil boljši litovski Neptunas s 97:88.

Po petih kolih Lige prvakov Zmaji nadaljujejo tekmovanje z eno zmago v svojem žepu, potem ko so tokrat na domačem parketu utrpeli poraz proti litovskemu Neptunasu iz Klaipede. Slednji je v Areni Stožice v strelskem obračunu dveh napadalno razigranih moštev slavil zmago z rezultatom 97:88.

Mladi Marko Simonović, ki se je moštvu pridružil po tem, ko je bil na začetku sezone posojen v Italijo, tokrat v Stožicah še ni zaigral, so pa se v ekipo po poškodbah vrnili Mirza Begić, Blaž Mesiček in Scottie Reynolds. Kljub temu so Zmaji obračun začeli premalo odločno, kar so Litovci izkoristili in že v prvi četrtini povedli z desetimi točkami razlike (22:12). V drugem delu tekme je naskok Neptunas Klaipede po nekaj minutah igre znašal že 17 točk (36:19), takrat pa se je začelo neuspešno lovljenje preobrata košarkarjev Petrol Olimpije.

Ko so se Ljubljančani že nekoliko približali in znižali zaostanek na šest točk (86:80) manj kot pet minut pred koncem, je vodilno moštvo litovskega državnega prvenstva vseeno po minuti odmora našlo način da dokončno stre upe Ljubljančanov po preobratu in slavilo tretjo zmago v sezoni Lige prvakov.

V zeleno-beli zasedbi je bil strelsko najbolj navdahnjen Miha Lapornik dosegel 22 točk, sledil je Mesiček, ki jih je dosegel 16.