Liga prvakov: Visok poraz Heliosa v Nymburku

Uncategorized 29. Nov 201620:03 > 20:09
Helios Suns/Facebook

V 7. krogu Fibine Lige prvakov so se košarkarji Heliosa odpravili na težko gostovanje k češkemu Nymburku in pričakovano izgubili. Na koncu je razlika znašala kar 30 točk (85:55).

Domžalčani so se v prvi četrtini, ki so jo izgubili za točko, še dobro kosali s favoriziranim nasprotnikom, so si pa zato odločilni zaostanek nabrali v drugem delu igre, ki ga je Nymburk dobil z 20:8. Zgolj 22 doseženih točk v prvem polčasu je bil dober pokazatelj, da Domžalčanom igra ne steče.

V drugem polčasu se je prednost Čehov še povečevala. V tretji četrtini je Helios spet zmogel vsega 12 točk, razlika pa je bila že 28, tako da je bila tekma praktično odločena. V zadnjih desetih minutah je bilo zgolj vprašanje, kakšna bo končna razlika. Čehi so tekmo končali pri 85-ih točkah, Helios pa jih je dosegel 55.

Helios je po porazu ostal na predzadnjem 7. mestu. Ob eni zmagi in šestih porazih ima 8 točk, prav toliko kot tudi Bakken Bears. Nymburk je tretji, vodi Banvit.