Heliosu na koncu zmanjkalo moči

Uncategorized 13. Dec 201620:20 > 20:32
Helios Suns/Facebook

Košarkarji Heliosa iz Domžal so odigrali zadnjo domačo tekmo v Fibini košarkarski Ligi Prvakov, potem ko so jih košarkarji Monaca uspeli premagati z rezultatom 63:59.

Košarkarji Heliosa so v sklopu 10. kroga košarkarske Lige prvakov pred domačimi gledalci v Domžalah izgubili svojo deveto tekmo in ostajajo le pri eni zmagi v letošnjem tekmovanju, tokrat pa je bila uspešnejša ekipa Monaca, ki se je z današnjo zmago v gosteh zavihtel na vrh lestvice skupine A, kjer je na prvem mestu prehitel turški Banvit.

Sonca so skozi prve tri četrtine imela ogromno težav predvsem z igro v napadu, ki nikakor ni stekla, tako da so že ob polčasu na svoje računu imeli zgolj 21 točk, tudi tretja četrtina pa ni bila boljša, saj so Domžalčani dosegli 14 točk.

Monaco je nadziral obračun vse do zadnje četrtine, ko se je začel povratek Heliosa v igro, končno so začeli tudi domačini zadevati, kar je pomenilo, da so se hitro približali na manj kot pet točk zaostanka in šli z aktivnim rezultatom v zaključek tekme. Takrat pa jim je zmanjkalo moči in temu primerno je Monaco uspel slaviti, na koncu s 63:59.

Pri domačih sta bia strelsko najbolj razpoložea Luka Vončina s 14 točkami in 4 skoki, Tomas Kizling jih je dosegel 17, pri gostih iz Monaka pa je Billy Quattara zabeležil 18 točk.