Getty Image/ Pool

Košarka

13.02.2019 | 21.41

Škandal v Grčiji! Olympiakos se ni vrnil na parket

Polfinalni obračun v grškem pokalu med dvema velikanoma Olympiakosom in Panathinaikosom se končal, kajti košarkarji Olympiakosa se na začetku drugega polčasa niso vrnili nazaj na parket.

PAO je prvi polčas dobil z rezultatom 40:25. Pri Olympiakosu se nikakor niso sprijaznili s sodniškim kriterijem, ki je bil po njihovem mnenju močno naklonjen domačim in se zaradi tega na začetku drugega polčasa niso vrnili nazaj na parket.

Gostom iz Pireja nikakor ni ustrezalo niti vzdušje v dvorani, ki je na trenutke tudi dobesedno gorela.

Kot zaenkrat kaže se bo Panathinaikos v finalni borbi za naslov pomeril z ekipo PAOKA, ki se je med tem že uvrstila v veliki finale.

Olympikos najverjetneje sedaj čaka kazen. Generalni manager rdeče-belih Christos Stavropoulos pa je v svoji izjavi povedal:

"Zgroženi smo. Ne moremo sodelovati v tej farsi. To enostavno ne moremo več prenašati, športne oblasti pozivam, da nekaj storijo."