Košarkarice Triglava v finalu državnega prvenstva

Getty Image

Košarkarice Triglava so se z dvema zanesljivima zmagama proti ekipi Ilirije uvrstile v finale državnega prvenstva v košarki za ženske. Do zmage so na prvem polfinalnem srečanju prišle tudi Celjanke, ki so bile boljše od Konjic. Druga tekma bo že v torek.

Celjanke so zanesljivo prišle do vodstva v polfinalni seriji proti Konjicam. Gostje so Celjankam uspešno sledile le v uvodnih minutah, nato pa je razlika rasla iz napada v napad. Že do polčasa so si varovanke Damirja Grgića priigrale prednost 25 točk.

Tudi tretji del tekme je minil v prevladi košarkaric iz knežjega mesta, ki niso popuščale niti v zadnjih desetih minutah. Dobre tri minute do konca srečanja so prišle do 100. točke, na koncu pa je na semaforju pisalo 108:54.