Konec sanjske kariere – poslavlja se "Chapu" Nocioni

Košarka ostalo 17. Jun 201717:32 > 17:39
Christian Petersen/Getty Images

Velikan argentinske in svetovne košarke Andres Nocioni je v 37. letu sklenil svojo bogato kariero.

Zadnja tekma, ki jo je velikan košarke odigral v svoji karieri, je bila četrta tekma finalne serije Reala proti Valenciji, ki jo je s kraljevim klubom sicer izgubil.

Priljubljeni “Chapu”, ki je bil eden izmed članov zlate generacije argentinskih košarkarjev, ki je vladala v začetku tisočletja –  ostali igralci so Emanuel Ginobili, Luis Scola, Pablo Prigioni, Fabricio Oberto in Carlos Delfino.

Z državno izbrano vrsto je leta 2004 na olimpijskih igrah v Atenah osvojil zlato kolajno, štiri leta kasneje pa se je ta čudovita generacija v Pekingu veselila brona. Na SP v Indianapolisu leta 2002 so Argentino v finalu premagali košarkarji ZR Jugoslavije.

V bogati klubski karieri je branil barve Independienteja, Tau Ceramice, Manrese. Ko je leta 2004 odšel iz vrst Tau Ceramice, je bil proglašen za najkoristnejšega igralca španske lige.

Z odličnimi nastopi v ACB ligi si je izboril mesto v ligi NBA, kjer je pet let igral za Bullse, najboljša sezona za “gavča” je bila 2006/2007, ko je beležil 14 točk na tekmo in v povprečju skoraj 6 skokov. Po petih sezonah v Chicagu je odigral še po dve sezoni v Sacramentu in Philadelphii.

Nato se je vrnil v Vitorio, klub se je vmes preimenoval v Laboral Kutxa, tudi zadnje tri sezone pa so bile za Nocionija sila uspešne, saj jih je preživel v madridskem Realu, s katerim je leta 2015 osvojil tudi največjo klubsko trofejo – Evroligo in bil proglašen za MVP zaključnega turnirja.

Nocioni je bil znan pod nadimkom “Chapu”, ki ga je dobil po TV seriji El Chapulin Colorado, sicer zelo priljubljeni v Argentini.