Pogumna prva četrtina premalo za napredovanje

Košarka ostalo 19. Jun 201716:47 > 17:08
Facebook/KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca končuje EP na Češkem. V 3. krogu predtekmovanja so varovanke Damirja Grgića z 69:88 izgubile proti Srbiji in kljub sobotni zmagi nad Grčijo potujejo v domovino.

Sloveniji bi za napredovanje v “repesaž” zadostovala zmaga ali poraz s petimi točkami ali manj, kar se je pred zadnjo četrtino zdel dosegljiv cilj, a nato so Srbkinje zadevale, naše pa so dobivale premalo skokov, zato se napredovanja v izločilne boje veselijo branilke naslova iz Srbije.

Slovensko “barko” sta skozi celotno srečanje dokaj uspešno krmarili Nika Barič in Teja Oblak, ki sta skupaj dosegli kar 40 od skupno 69 točk. Prvo četrtino so naša dekleta dobila z izidom 30:21, na polčas pa odšla s tremi točkami zaostanka (44:41).

Napeto tretjo četrtino so za točko dobile “orlice”, kar je nakazovalo na infarketen zaključek, a žal ga nismo doživeli. Že kakšni pet minut pred koncem se je Srbija odlepila na 15 točk prednosti, prednost pa je bila na koncu vse večja in tako so sanje o napredovanju odplavale po Vltavi.

Od samega začetka nismo vedeli, ali bomo lahko računali na Sandro Piršič. Čestitke Srbiji, danes so bile boljše, čestitam pa tudi svojim dekletom za srčno borbo na prvenstvu. Dosegli smo tisto, po kar smo prišli, po vsaj eno zmago,” je povedal trener Grgić.

Seveda je razočaranje prisotno. Mislim, da gremo lahko z dvignjenimi glavami s prvenstva, ker smo na prvih dveh tekmah pokazale dobro košarko. Vpisale smo se v zgodovino in sem ponosna, da sem del te generacije,” je povedala kapetanka, Maja Erkić.

Slovenska reprezentanca tako zapušča Prago, a kolektivu gre vseeno čestitati za dostojno zastopanje slovenskih barv. Ob 20.30 uri bosta Francija in Grčija določili, katera ekipa se bo Srbiji pridružila v “repesažu” in katera bo v četrtfinale napredovala neposredno.