Vir: Getty Images/Alex Grimm
Košarka 12.08.2017 | 20:19

Slovenija na pripravljalni tekmi klonila proti Hrvaški

Slovenska košarkarska reprezentanca je doživela prvi poraz v pripravah na evropsko prvenstvo. Na prijateljskem turnirju v Opatiji so bili od naših z 85:81 boljši Hrvati.

Slovenija.

Vir: KZS

Slovenija.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Opatiji dosegla svoj prvi poraz v pripravah na EuroBasket, ki ga bodo naši na Finskem začeli čez manj kot mesec dni. Varovanci Igorja Kokoškova so tekmo odprli prepričljivo in hitro prišli do vodstva z 7:0 ter po prvi četrtini vodili z 19:25.

V drugi četrtini so bili prepričljivejši hrvaški reprezentanti, ki so predvsem z dobro igro Maria Šarića prišli do izenačenja in v premor ob polčasu celo odšli z vodstvom 46:45.

Srečanje je bilo izenačeno tudi skozi celoten del drugega polčasa, a so na koncu naši morali priznati premoč južnim sosedom, ki so slavili z 85:81. Najprepričljivejši od naših je bil zopet Luka Dončić, ki je zbral 27 točk, Edo Murič jih je dodal 20.

Za Slovenijo je bila to četrta pripravljalna tekma in prva od treh proti Hrvaški. Naslednja jih čaka 24. avgusta v Stožicah. Zadnjo pred odhodom v Helsinke pa bosta reprezentanci odigrali 25. avgusta pred zaprtimi vrati.

Slovenija bo v Opatiji odigrala še eno tekmo, in sicer v nedeljo ob 18.00 proti izbrani vrsti Ukrajine.