Vir: Christian Petersen, Getty Images Sport
Košarka 11.10.2017 | 22:44 > 22:49

Olimpija ligo prvakov odprla s porazom

Košarkarji Petrol Olimpije se iz Francije, kjer so se pomerili s Strasbourgjem, vračajo s porazom (69:83).

Gregor Horvat, Olimpija

Vir: Petrol Olimpija

Francozi so si v drugi četrtini priigrali visoko prednost, na odmor so odšpli s 14 točkami naskoka (46:32). Po 30 minutah so bili Ljubljančani že v izgubljenem položaju (61:42). V zadnji četrtini so izbranci Gašperja Okorna zaigrali odločno v obrambi in se tri minute pred koncem približali na 70:63, a je bilo to največ kar so zmogli.

STRASBOURG - OLIMPIJA
83:69 (17:14, 29:18, 15:10, 22:27)
Dixon 21, Atkins 15, Labeyrie 13, Wright 10, Logan in Leloup po 7, Otule 5, Cortlae 4, Sy 1; Hrovat 13, Morgan 12, Oliver 11, Battle 9, Bubnić 8, Lorbek 6, Badžim 4, Kastrati, Radulović in Špan po 2.

Oslabljena Olimpija doma do zmage proti Strasbourgu

Petrol Olimpija je pred domačimi gledalci v košarkaški ligi prvakov prišla do svoje tretje zmage proti Strasbourgu z 78:77.

Conte: Dobro se poznamo, a vse to je preteklost

Strateg Chelseaja Antonio Conte je po plesu kroglic v Nyonu, ki je določil, da se bo Chelsea v osmini finala lige prvakov pomeril z Barcelono, dejal, da je z žrebom zadovoljen.

Emery: To je najboljši trenutek za obračun z Realom

Trener PSG-ja Unai Emery je žreb parov osmine finala lige prvakov pokomentiral podobno kot njegovi kolegi. Španec je prepričan, da je žreb zanimiv, francoski mediji pa trdijo, da si je Emery pred plesom kroglic želel prav Real iz Madrida.

"Zmaji" v gosteh ugnali Helios, Primorska melje naprej

V 9. krogu lige Nove KBM je osrednjeslovenski derbi med Helios Sunsi in Petrol Olimpijo dobil ljubljanski klub. V Dvorani komunalnega centra so "zmaji" slavili s 84:75.