Vir: Christian Petersen, Getty Images Sport
Košarka 11.10.2017 | 22:44 > 22:49

Olimpija ligo prvakov odprla s porazom

Košarkarji Petrol Olimpije se iz Francije, kjer so se pomerili s Strasbourgjem, vračajo s porazom (69:83).

Gregor Horvat, Olimpija

Vir: Petrol Olimpija

Francozi so si v drugi četrtini priigrali visoko prednost, na odmor so odšpli s 14 točkami naskoka (46:32). Po 30 minutah so bili Ljubljančani že v izgubljenem položaju (61:42). V zadnji četrtini so izbranci Gašperja Okorna zaigrali odločno v obrambi in se tri minute pred koncem približali na 70:63, a je bilo to največ kar so zmogli.

STRASBOURG - OLIMPIJA
83:69 (17:14, 29:18, 15:10, 22:27)
Dixon 21, Atkins 15, Labeyrie 13, Wright 10, Logan in Leloup po 7, Otule 5, Cortlae 4, Sy 1; Hrovat 13, Morgan 12, Oliver 11, Battle 9, Bubnić 8, Lorbek 6, Badžim 4, Kastrati, Radulović in Špan po 2.

Ničla v Sevilli, Šahtar Romo ugnal z evrogolom Freda

Nogometaši Seville in Manchester Uniteda so na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, v prvi tekmi osmine finala Lige prvakov, remizirali. V Harkovu si je Šahtar proti Romi priigral minimalno prednost, potem ko je ukrajinski prvak ob polčasu izgubljal.

Emery: Real se ne zaveda kaj ga čaka v Parizu

Trener PSG-ja Unai Emery je pred povratnim obračunom osmine finala lige prvakov izbral zanimivo taktiko. Real Madridu je bitko napovedal z objavo na osebni spletni strani.

Conte: Za zmago proti Barci potrebna perfektna tekma

Chelsea je bil na prvi tekmi osmine finala lige prvakov v Londonu proti Barceloni zelo blizu minimalne zmage. Barcelona je do izenačenja prišla ob edini napaki obrambe Londončanov.

Mourinho: V Sevillo gremo brez nekaterih igralcev

Manchester United, ki v sredo gostuje v Sevilli ima številne kadrovske težave, na kar je opozoril tudi trener Mourinho.