Basket 4 Kids v končnico vstopa s himno

sport klub

Regionalni projekt Sportkluba, Basket 4 Kids, vstopa v končnico. Znanih je pet udeležencev finalnega turnirja, ki bo na sporedu v Beogradu v času zaključnega turnirja Evrolige. Basket 4 Kids je pred velikim finalom dobil tudi svojo himno.

Na finalnem turnirju se bo za zmago pomerilo osem ekip, peterica nastopajočih je že znanih. Barve Slovenije bodo zastopali člani Helios Suns, iz Hrvaške prihaja Zadar, iz Črne gore podgoriški Junior, iz BiH ekipa Spars iz Sarajeva, medtem ko bo predstavnik Srbije Foka iz Kragujevca.

Za sodelovanje na F8 bomo podelili še dve posebni povabili ekipam iz tujine, zadnje mesto pa bo zapolnil predstavnik Makedonije.

V letošnji prvi sezoni Basket 4 Kids je skupno sodelovalo 96 ekip, že naslednje leto pa je v načrtu, da bi priložnost dobilo okoli 200 ekip.

Pred sklepnim dejanjem v srbski prestolnici je Basket 4 Kids dobil tudi svojo himno z naslovom “Letim visoko”