Slovenci uspešno korakajo proti Euru

Košarka ostalo 7. Sep 201621:57 > 22:02

Slovenska košarkarska reprezentanca je v celjskem Zlatorogu proti Ukrajini suvereno prišla do tretje kvalifikacijske zmage v boju za nastop na evropskem prvenstvu leta 2017 (84:77). Z 28 točkami blestel Zoran Dragić.

Po Bolgariji in Kosovu so Slovenci v kvalifikacijah odpravili še Ukrajino in naredili pomemben korak proti uvrstitvi na evropsko prvenstvo leta 2017. Izbranci Igorja Kokoškova so tako ostali edina neporažena ekipa v kvalifikacijski skupini E. Na drugi tekmi skupine je Bolgarija s 105:84 odpravila Kosovo.

Slovenci so hitro prevzeli na pobudo in prvo četrtino končali z osmimi točkami prednost, ob polčasu pa na odmor odšli še s točko višjo prednostjo. Ukrajinci tudi v drugem delu niso resneje ogrozili nove zmage Slovenije, saj so se le redko približali na manj kot deset točk zaostanka. Za zmago s 84:77 je bil najzaslužnejši Zoran Dragić z 28 točkami.