Dončić in Musa za SK: Veselje, solze in svečana obleka

Košarka ostalo 26. Jun 20180:35 > 0:39
Mike Stobe, Getty Images Sport

Eden največjih talentov v zgodovini evropske košarke Luka Dončić je bil kot tretji izbran na NBA draftu, svojo kariero bo nadaljeval pri Dallas Mavericks. Slovenski organizator igre in nadarjeni krilni igralec Cedevite Džanan Musa sta spregovorila za Sportklub.

fiba.basketball

Supertalentirani Slovenec je spregovoril o neverjetnih občutkih tekom drafta.

“Počutim se fantastično, o tem sem sanjal že od otroštva, zdaj pa sem resnično tukaj. Srečen sem, da smo finalno serijo končali pravočasno in sem sedaj lahko tukaj. In zdaj sem še srečnejši, ker sem del Dallasa,” je povedal 19-letni Ljubljančan.

Nepogrešljiv prijatelj v dosedanji karieri Luke Dončića je njegov reprezentančni kolega Goran Dragić.

“Goran Dragić je neverjetna oseba. Mislim, da mi je on dal najboljše nasvete glede drafta. Goran je bil moj cimer v reprezentanci in veliko sva se pogovarjala o NBA ligi. Resnično veliko sem se naučil od njega, ne samo o koršarki pač pa tudi o življenju“, je rekel dosedanji organizator igre Reala.

Dončić trdo dela za svoj napredek. Tekom prejšnje sezone se je pri madridskem Realu izboljšal v mnogih pogledih.

“Mislim, da sem popravil procent meta in hitrost. Zdaj moram intenzivneje trenirati v telovadnici, da pridobim na mišični masi, to mislim, da je najbolj potrebno za ta nivo tekmovanja. Moram dokazati, da sem pripravljen za igranje v ligi NBA,” je zaključil trofejni 19-letni organizator igre.

Noč drafta je bila razburljiva za 19-letnega Džanana Muso, ki bo kariero verjetno nadaljeval pri Brooklyn Netsu. Na draftu so ga izbrali kot 29-ega, s čimer je 206 centimetrov visoki mladenič in Bihaća zelo zadovoljen.

“Zelo sem srečen, bilo je zelo čustveno. Ko se zaslišal svoje ime z odra, sem zajokal. To je najboljši trenutek mojega življenja in resnično sem presrečen,” ni mogel zadržati svojih čustev eden največjih talentov v zgodovini košarke v Bosni in Hercegovini.

Musa je nato spregovoril o obleki, ki si jo je oblekel za to priložnost.

“Mislim, da je obleka zelo pomembna stvar zaradi samozavesti, ko ste enkrat na veliki sceni. Vesel sem, da sem imel ljudi, ki so bili zadolženi za mojo obleko,” je dejal Musa.

Mladi košarkaš je nato govoril še o svojih največjih prednostih v primerjavi s konkurenti v ligi NBA:

“Mislim, da so samozavest, timska igra in dobri odnosi moje največje kvalitete in upam, da bom lahko to prenesel na parket NBA.”

Mike Stobe, Getty Images Sport

Talentirani krilni igralec se je ozrl nazaj k svojim košarkaškim začetkom.

“Zelo sem vesel, da sem bil izbran na draftu in ponosen na dejstvo, da sem prve košarkaške korake naredil na Bosanskih tleh, na tleh male države, ki ima zdaj dva igralca NBA – Jusufa in mene in upam, da so moji rojaki ponosni.“

Sledilo je vprašanje o novi postaji v njegovi karieri – Brooklynu.

“Prva dobra stvar je, da je draft v Brooklynu. Dalje, mesto je odlično, košarkaško, navijači so sijajni in zelo se veselim nastopa za Netse.”

Za konec je Musa spregovoril še o najaktualnejši temi v svetu športa – o svetovnem prvenstvu in svojih favoritih.

“Moj favorit je Francija, a navijam za Srbijo in Hrvaško, naše sosednje države. Spoštujem ljudi in športnike sosedov. Dodal bi še, da imajo vse tri reprezentance izjemne igralce,” je povedal Musa v ekskluzivni izjavi za Sportklub.