Superpokal Slovenije drugič zapored v Hali Tivoli

Petrol Olimpija/Twitter

Klubska sezona 2018/19 se bo na naših tleh začela s tradicionalnim Superpokalom. Za prvo lovoriko v sezoni se bosta pomerili ekipi Petrola Olimpije, zmagovalec Lige Nova KBM, ter Sixt Primorske, zmagovalec Pokala Spar. Srečanje, bo na sporedu v ponedeljek, 24. septembra, ob 20. uri, v Hali Tivoli.

Košarkarji Petrola Olimpije so si nastop na Superpokalu, kjer bodo lovilo svojo deveto lovoriko, priborili z naslovom državnega prvaka Slovenije. V izjemno razburljivi seriji so s 3:2 v zmagah ugnali novomeško Krko. Sixt Primorska je bila v pretekli sezoni najboljša v Pokalu Spar. V finalu so z 20 točkami naskoka ugnali Šenčur GGD.

Slovenski Superpokal 2017 je pripadel ljubljanski Petrol Olimpiji, ki je ugnala Krko.

Srečanje Superpokala bo gostila legendarna Hala Tivoli. V preteklih sezonah je bilo običajno, da tekmo Superpokala organizira klub, ki se je prebil v 1. SKL. V pretekli sezoni je v Ligi Nova KBM obstalo vseh deset moštev, zato bo Superpokal potekal v legendarni Hali Tivoli.

Ponedeljek, 24. september, ob 20.00 (Hala Tivoli, Ljubljana):

PETROL OLIMPIJA : SIXT PRIMORSKA