Porazna igra v obrambi izdala Petrol Olimpijo

Košarkarji Petrola Olimpije so morali v uvodni tekmi nove sezone Fibine Lige prvakov priznati premoč Strasbourgu, ki je v Stožicah gladko zmagal z 81:71.

Začetek tekme je bil izenačen, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu. Olimpija je dobila prvo četrtino z 21:19.

Nato pa so Francozi na začetku drugega dela dodali plin in naredili delni izid 11:0 za 30:21. Skoraj triminutni mrk je s trojko prekinil Jan Špan. Fizično močnejši gostje so s košem Alija Traoreja povedli s 34:24, tako da je trener domačih Zoran Martić moral vzeti minuto odmora. Po njej bistvenih sprememb ni bilo. Strasbourg je ohranjal dvoštevilčno prednost. Pri Olimpiji je bil razpoložen le Špan, ki je do polčasa (34:46) dosegel enajst točk (trojke 3/4). Na drugi strani je Ali Traore v statistiko vpisal eno več (12).

Strasbourg po odmoru ni popuščal. Nicolas Lang je s trojko v 24. minuti povišal na 56:41. Olimpija je nato le zaigrala nekoliko bolje, nanizala nekaj uspešnih akcij (Blaž Mesiček), tako da je Luka Šamanić v 27. minuti znižal na 52:60. A Strasbourg bliže zmajem ni pustil. Lang je v zadnji minuti tretje četrtine povišal na 68:55.

Razigrani Lang, najboljši strelec Strasbourga, je v 33. minuti s svojo četrto trojko zadel za 75:56, s čimer je bolj ali manj postalo jasno, da bo zmaga odšla v Francijo. Zmaji so se sicer trudili, a ni bilo moči, znanja in kakovosti za preobrat. Trener Martić je po točkah branilca Quentina Serrona izpod koša za 81:65 dobre tri minute pred koncem svoje varovance spet poklical k sebi, tako da je zmajem do zadnjega piska sirene uspelo le še nekoliko ublažiti poraz.