Basket4kids: KŠ Sani suverena na domačih tleh

Sportklub Slovenija

Na drugem kvalifikacijskem turnirju velikega regionalnega projekta Sportkluba, Basket4Kids, v Slovenski Bistrici so bili najboljši člani domače KŠ Sani Bečirović, ki se je na zaključnem turnirju pridružila Sežani. Tretjega in četrtega udeleženca F4 bomo dobili čez 14 dni na Vranskem in v Krškem.

Povezano

Po Idriji se je Basket4Kids še drugo leto zapored ustavil v Slovenski Bistrici. Ob domačem podmladku iz KŠ Sani Bečirović so se za zmago pomerili še člani KK Medvode, KK Murska Sobota in KK Maribor Branik. Po šestih zanimivih obračunih so imeli največ razlogov za zadovoljstvo košarkarji iz vrst KŠ Sani Bečirović, ki so si z zmago tudi priborili drugo vstopnico za nastop na slovenskem zaključnem turnirju.

Tudi tokrat je v napetih bojih iz prve vrste užival ambasador Basket4Kids Erazem Lorbek. V svojih najboljših časih prva “štirica” v Evropi ni skoparila s pohvalami na račun mladih košarkarjev, ki jim je podelil kopico avtogramov in nekaj koristnih nasvetov, kot tudi celotnega projekta.

Sportklub Slovenija

Prvo tekmo so z devetimi točki razlike (39:30) dobili člani domačega kluba. Izbranci Mateja Baškiča so s prepričjivo zmago vložili resno kandidaturo za prvo mesto. Več kot zanimivo dogajanje smo spremljali tudi na drugem srečanju, ki so ga na koncu vendarle zanesljivo s 47:29 dobili člani KK Medvode. V tretjem obračunu dneva so domači nadigrali Mursko Soboto z 48:14, na četrti pa so bile Medvode za svojo drugo zmago od Maribora boljše s 30:27, s čimer je postalo jasno, da bomo odločitev o zmagovalcu dočakali prav na zadnji tekmi turnirja. V boju za tretje mesto so Branikovci s 40:15 nadigrali Mursko Soboto, medtem ko so zadnjo in tudi odločilno srečanje med gostitelji in Medvodami prvi dobili prepričljivo s 54:20.

Sledita še Vransko in Krško
Tretjega in četrtega udeleženca slovenskega zaključnega turnirja bomo dobili čez 14 dni na Vranskem oziroma v Krškem.

Basket4Kids, drugi kvalifikacijski turnir, Slovenska Bistrica, 02.12.2018:

KŠ Sani Bečirović : KK Maribor Branik 39:30
KK Medvode : KK Murska Sobota 47:29