Ekskluzivno na Sportklubu – Pogovor z Nevenom Spahijo

Sportklub Slovenija

Naš gost je bil legendarni košarkarski trener Neven Spahija, s katerim smo se med drugim pogovarjali o osvojenih lovorikah, današnjem stanju evropske košarke, NBA ligi in o tem, da bi sam Luko Dončića absolutno zadržal v Atlanti Hawks.

Celoten ekskluziven interviu za Sportklub bo na voljo od ponedeljka naprej, krajši izseki pa si bodo sledili med polčasi tekem Evrolige in Lige NBA v naslednjih dneh.

Neven Spahija je sicer 56-letnik iz Šibenika, ki delo trenerja opravlja že od leta 1987. V Sloveniji je vodil Krko, pred tem pa bil tudi pomočnik na klopi Uniona Olimpije.

Košarkarski navdušenci se ga zagotovo spomnite iz časov, ko je bil selektor Hrvaške, v Evropi pa je med drugimi vodil še Valencio in Tau Ceramico. Zadnje leto in pol je bil trener Maccabija iz Tel Aviva, med letoma 2014 in 2017 pa je izkušnje nabiral v Ligi NBA, kjer je bil pomočnik trenerja pri zasedbi Atlanta Hawks.