Final8 B4K: Med najboljše štiri tudi Slovan

sportklub

Člani KK Anagastum, KK Mladost, KK Slovan in KK Kengur so polfinalisti Final8 Basket4Kids v Sežani. V prvem polfinalu v soboto nas čaka obračun KK Anagastum proti KK Mladost, za drugo finalno vstopnico pa se bosta pomerila KK Slovan in KK Kengur, veliki finale ob 18:30 v živo na SK 3.

Povezano

Po 12 zanimivih obračunih smo dobili vse štiri polfinaliste drugega zaključnega turnirja velikega regionalnega projekta Sportkluba, Basket4Kids. Zadnji dan tekmovanja v Sežani bomo na delu gledali člane KK Anagastum, KK Mladost, KK Slovan in KK Kengur, medtem ko bodo predstavniki KK Sežana, KK Sevojno, KK Vardar in KK Vučići sobotne zaključne boje spremljali med gledalci. V soboto nas ob obeh polfinalnih obračunih, tekmi za tretje mesto in velikem finalu čaka tudi tekmovanje v metu za tri točke in spretnostni poligon.

Drugi dan se je začel z obračunom med domačini iz Sežane in KK Anagastum. Ekipa iz Črne gore je hitro prevzela nadzor nad dogajanjem na parketu in na koncu slavila z visokih 67:25. Na drugi tekmi sta podmladka Mladosti in Slovana odigrala enega od najbolj zanimivih obračunov celotnega turnirja. Na koncu so se pomembne zmage s 44:40 veselili Ljubljančani, razočarani pa niso bili niti pri Mladosti, saj so se kljub enemu porazu uvrstili med najboljše štiri.

sportklub

Sledil je dvoboj med Vardarjem in Vučići. Predstavniki Severne Makedonije so se z 51:35 veselili svoje prve zmage, Zagrebčane pa poslali domov s še tretjim porazom. Na četrti tekmi dneva je KK Anagastum nadaljeval z odličnimi predstavami in proti KK Sevojno prišel še do tretje zmage, s katero je samo še potrdil prvo mesto v skupini 1 in napredovanje med najboljše štiri. Peta tekma je bila odločilna za razplet v skupini 2. Vardar je potreboval zmago s šestimi točkami razlike, na koncu pa moral po podaljšku priznati premoč Slovanu, ki je s tretjo zmago v polfinale napredoval kot zmagovalec skupine 2 in brez poraza. Na zadnji tekmi je KK Kengur z 59:21 odpravil domačine iz Sežane, ki so tako ostali brez napredovanja, ter si zagotovil drugo mesto v skupini 1 in polfinalni obračun s Slovanom.

Sobotni program se s prvim polfinalom začenja ob 11:30, ob 12:45 sledi drugi polfinalni obračun, ob 15:30 bodo mladeniči pokazali svoje veščine v metu za tri točke in spretnostnem poligonu, ob 16:45 bo na sporedu tekma za tretje mesto, ob 18:30 pa tudi z neposrednim prenosom na SK 3 še veliki finale. Pred letom dni so se zmage v premierni izvedbi B4K veselili člani domžalskega Heliosa. Kdo bo letos najboljši, bo znano v soboto okoli 20:00. Vabljeni, da si obračune ogledate na licu mesta – vstop v dvorano je brezplačen.

Basket4Kids, Final8, Sežana, spored:

Skupina 1:
1. KK Anagastum