Prva zmaga Cedevite Olimpije v Ljubljani!!

KK Cedevita Olimpija

Danes so se ljubljanski publiki predstavili košarkarji Cedevite Olimpije, ki so v Tivoliju na pripravljalni tekmi tekmi premagali nemško ekipo Ulma z 69:64.

Ekipa Cedevite Olimpije je na peti pripravljalni tekmi tega pripravljalnega obdobja zabeležilo tretjo zaporedno zmago, skupno četrto v tem poletju. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so na domači premieri v Hramu slovenske košarke s 69:64 ugnali nemško ekipo ratiopharm Ulm.

Na krilih Codija Miller-McIntyreja (15 točk) in Ryana Boatrighta (11) smo bili priča številnim atraktivnim potezam, ki so bile večkrat pospremljene z navdušenjem lepo napolnjenih tribun.

Kljub temu, da Zmaji tekme niso najbolje začeli in so ob polčasu zaostajali za deset točk, 37:47, po treh četrtinah pa še za sedem, so v zaključku srečanja zbrali dovolj energije, da so uprizorili preobrat in domačemu občinstvu dali razlog, da so z zadovoljstvom zapuščali ljubljanski košarkarski hram.

Ekipo Ratiopharm Ulma je s klopi vodil slovenski trener Jaka Lakovič, njaboljši posameznik Nemcev pa je bil Zoran Dragič.

Zmaji bodo v naslednjih dneh odpotovali v Italijo, kjer jih v Desiu čaka pripravljalni turnir, na katerem se bodo na prvi tekmi, v soboto, pomerili z Vanoli Cremono, dan pozneje pa še v finalu, oziroma tekmi za razvrstitev.

CEDEVITA OLIMPIJA 69:64 RATIOPHARM ULM