B4K: Triglav prvi z vstopnico za F4

Sportklub Slovenija

Tretja sezona velikega regionalnega projekta Sportkluba, Basket4Kids, se je začela v Škofji Loki, kjer so se za prvo vstopnico za nastop na slovenskem zaključnem turnirju ob domačem klubu potegovali še Triglav Kranj, Slovan in Jesenice. Na koncu so imeli največ razlogov za veselje člani Triglava.

V tretji sezoni bo Basket4Kids v Sloveniji ob Škofji Loki obiskal še Vojnik, Lucijo in za zaključek Črnomelj. V Škofji Loki so največ pokazali člani Triglava iz Kranja, na drugem mestu je končal Slovan, tretjega mesta so se veselili domačini, na četrtem mestu pa so prvi letošnji kvalifikacijski turnir sklenili Jeseničani.

Triglav, lanskoletni finalist slovenskega zaključnega turnirja, je že na prvi tekmi s trdno obrambo in raznovrstno igro v napadu upravičil vlogo enega od glavnih favoritov. Triglavani so od prve minute zagospodarili na parketu, na koncu pa člane domačega kluba iz Škofje Loke odpravili z visokih 55:23. Tudi na drugi tekmi smo spremljali enosmerni promet, saj je bil branilec naslova Slovan od Jesenic boljši z 65:31.

Po krajši otvoritvi, na kateri so mladim košarkarjem in njihovim staršem nekaj besed namenili župan Škofje Loke Tine Radinja, predsednik domačega kluba Anže Kalan in vodja B4K v Sloveniji Miha Penko, je Slovan prišel še do druge zmage, potem ko je bil v napetem srečanju z 39:37 boljši od Ločanov. Na četrti tekmi so svojo moč znova pokazali Triglavani, ki so Jesenice odpravili z visokih 80:19.

Peta tekma je odločala o končnem tretjem mestu. V obračunu dveh ekip brez zmage so bili domači na koncu s prepričljivih 51:30 boljši od Jesenic. O prvem mestu je odločal zadnji dvoboj dneva, na katerem smo se lahko še enkrat več prepričali, da kranjski trener Franci Podlipnik vodi izjemno nadarjeno generacijo mladeničev, ki je Slovan odpravila s 85:16 in si s tem kot prva zagotovila vstopnico za slovenski zaključni turnir. Triglav je turnir sklenil s koš razliko + 162, kar pomeni, da je nasprotnike v povprečju premagoval z več kot 50 točkami razlike!

Sportklub Slovenija

Helios, Slovan. Kdo bo tretji?
Tudi v tretji sezoni Basket4Kids nastopajo mladi košarkarji iz kategorije U-13. Prva sezona je v Sloveniji minila v znamenju Heliosa, ki je nato slavil tudi v absolutni konkurenci, medtem ko se je druga sezona razpletla po željah članov Slovana. Kdo bo najuspešnejši letos?

Tudi letos si bodo zmagovalci regijskih turnirjev izborili mesto na državnem “Final 4”. V Sloveniji nas čakajo še turnirji v Vojniku (1.12.2019), Luciji (14.12.2019) in Črnomlju (15.12.2019). Zmagovalce državnih zaključnih turnirjev nato čaka še nastop na končnem turnirju, ki se bo odvijal predvidoma meseca maja 2020.

Basket4Kids je ideja TV Sportklub, ki smo jo prvič izvedli v sezoni 2017/2018. Že v prvi sezoni je turnir postal eden vodilnih košarkarskih turnirjev v regiji za otroke stare do 13 let. V prvi sezoni je sodelovalo 96 ekip, minulo sezono jih je bilo preko 170, številka pa bo podobna tudi v letošnji sezoni. Ob nadobudnežih iz Slovenije nastopajo še mladci iz Srbije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Makedonije in Črne gore!

Basket4Kids, prvi kvalifikacijski turnir, Škofja Loka, 30.11.2019:

LTH Castings Škofja Loka : Triglav Kranj 23:55
Jesenice : Slovan 31:65