Fener premagal Darušafako

Turkish Airlines EuroLeague

V derbiju 20. kroga turške košarkarske lige je Fenerbahče s 79:76 ugnal Darušafako.

V dvoboju dveh evroligašev je imela Darušafaka v prvem polčasu dvanajst točk prednosti, ki pa jo je Fener izničil na začetku tretje četrtine s serijo 12:3. Pet minut pred koncem je imel Fenerbahče deset točk prednosti, kar pa vseeno ni bilo dovolj za mirno končnico. Wannamaker in Wilbekin sta poskrbela za vrnitev Darušafake v igro, 100 sekund pred koncem tekme je bil izid poravnan.

Takrat sta se v domačih vrstah prebudila Bogdanović in Dixon, ki je petnajst sekund pred koncem tudi zadel dva ključna prosta meta.

Gostje so v zadnjem napadu poizkusili s trojko izenačiti in izsiliti podaljšek, kar pa jim ni uspelo. Najuspešnejši domači posameznik tekme je bil Dixon, ki je zbral 18 točk, prav toliko kot na drugi strani Wannamaker.

Za Fener je bila to 18. zmaga v prvenstvu, kar pomeni, da je še naprej v igri za naslov prvaka, Darušafaka pa ostaja peta.