Zvezdi nov naslov in mesto v Evroligi!

Liga ABA 13. Apr 201718:18 > 20:46
Crvena zvezda mt:s

Košarkarji Crvene zvezde so še tretje leto zapored prvaki v ligi ABA. Srbski prvaki so na tretji tekmi finalne serije v Zagrebu deklasirali Cedevito s 77:61 in si na ta način zagotovili tudi mesto v naslednji sezoni Evrolige.

Turkish Airlines EuroLeague

Po dveh zaporednih zmagah v dvorani Aleksandra Nikolića so rdeče-beli želeli sezono lige ABA zaključiti že na prvem gostovanju pri Cedeviti v Zagrebu in že od prve minute držali vajeti igre v svojih rokah.

Zanimiv je podatek, da je Cedevita na osmih medsebojnih dvobojih v končnici proti Crveni zvezdi slavila le enkrat.

Zvezda je tekmo začela odlično in takoj povedla z 8:0, potem ko je domačo ekipo načel Ognjen Kuzmić, s trojkama Branka Lazića in Luke Mitrovića pa je Zvezda pokazala željo, da že po koncu te tekme odprejo šampanjec in proslavijo svoj tretji zaporedni naslov in vnovično uvrstitev v Evroligo.

Na koncu prve četrtine je Nate Wolters dosegel 4 točke, Marko Gudurić in Milko Bjelica sta dodala vsak po en koš in Zvezda je na prvi mini odmor odšla z rezultatom 22:18.

Cedevita je le enkrat v celotnem obračunu zapretila in to na začetku druge četrtine, ko so Zagrebčani dosegli serojo 5:0 in povedli za točko.

Z odličnim metom za tri točke so domači držali prednost s 33:30, a zelo malo je Zvezda potrebovala, da obračun obrne v svojo korist, saj so varovanci Dejana Radonjića odgovorili z delnim izidom 13:0 in prvič na tekmi povedli z dvomestnim številom točk.

Beograjčani so v tretjem delu tekme popolnoma dominirali in utišali domače gledalce, svoje pa dvignili na noge. V tem delu tekme je Cedevita dosegla vsega 9 točk in v zadnjo četrtino odšla s 17 točkami zaostanka za aktualnim prvakom – 65:48.

Zvezda ni popuščala niti v zadnji četrtini in z zanesljivo igro prišli tudi do najvišje prednosti +23. Domači košarkarji so se predali, zagrebški gledalci pa so v Domu sportova slišali le rdeče-bele navijače.

Za najkoristnejšega košarkarja finalne serije je bil proglašen viskoi branilec Crvene zvezde Charles Jenkins.

Cedevita – Crvena zvezda 61:77

Cedevita: James 9, Krušlin 5, Katić 12, Babić 7, Žganec 2, Musa 6, Bilan 4, Šurna 6, Begić 2, Tomas 8.

Crvena zvezda: Wolters 11, Thompson 14, Dangubić 6, Mitrović 5, Lazić 8, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Jenkins 8, Gudurić 4, Kuzmić 6, Bjelica 2.