Odslej v Ligi ABA samo še en slovenski klub!

Liga ABA 23. Maj 201720:51 > 20:52

Iz vodstva Lige ABA prihaja šokantna novica za slovensko košarko, da bo v prihodnji sezoni zmanjšano število klubov v tekmovanju s 14 na 12, kar pomeni, da bo imela Slovenija le še enega predstavnika. To bo Union Olimpija.

Union Olimpija

Naj spomnimo. V letošnji sezoni sta v ligi nastopala dva slovenska kluba, poleg Olimpije še Krka, ki pa je gladko zasedla zadnje mesto. Že lani je podobna usoda doletela Tajfun.

Kot so pojasnili na skupščini v Zagrebu, je samo eno mesto za Slovenijo rezultat tega, da Košarkarska zveza Slovenije še vedno ne priznava Lige ABA, predvsem pa slabih rezultatov slovenskih klubov, vključno z Olimpijo.

Se bo pa v prihodnji sezoni igrala tudi druga jadranska liga, katere sestava zaenkrat še ni znana. Zmagovalec se bo uvrstil v prvo ligo.