Druga ABA liga se začenja oktobra

Liga ABA 28. Avg 201718:36 > 18:45
Getty Images/Grant Halverson

Prve tekme druge divizije regionalnega košarkaškega tekmovanja bodo odigrane 10. oktobra, po 22 krogih pa bo jasno, katera štiti moštva se bodo uvrstila na zaključni turnir četverice.

Nova sezona ABA lige se začenja 29. septembra, sezona Druge ABA lige pa 10. oktobra.

Prvak druge divizije bo znan po zaključnem turnirju četverice, prvak pa bo nagrajen s prebojen v prvo ABA ligo, kot jo poznamo že več kot deset let.

V drugo divizijo je neposredno uvrščenih 10 klubov – Krka, Rogaška, Split, Bosna, Zrinjski, Dinamik, Borac Čačak, Teodo, Lovćen in Ohrid. Preostala dva kluba bosta znana po kvalifikacijskem turnirju med 27. in 29. septembrom.

Ekipe, ki bodo sodelovale v kvalifikacijah so: Primorska iz Kopra, Vršac in Sutjeska, kot zmagovalci predkvalifikacij pa so se v kvalifikacije uvrstili še Široki, Sloboda iz Tuzle in Mladost iz Mrkonjića.